REFERENCE

Kovárna VIVA: Díky uspořádaným datům můžeme chytře plánovat

Jak to bylo

Trvalý růst společnosti včetně akvizice nových firem, zákaznického a produktového portfolia, tržeb a počtu zaměstnanců přiměly vedení společnosti k tomu, aby se vymanila z dosavadních zvyklostí. Potřebovala přehodnotit využívané postupy a metody celofiremního plánování, controllingu a řízení odchylek tak, aby byly rychlejší, jednodušší, provázané, vysoce efektivní a nanejvýš profesionální. Jen tak bylo možné ubírat se cestou strategie spolupráce se špičkovými evropskými a světovými firmami, kterou si Kovárna VIVA zvolila a po které se v současnosti stále ubírá.

Výhody

1.

Pořádek v datech

Bylo možné všechna data uspořádat tak, aby dávala za každých okolností smysl a nikde žádná nechyběla. Na data se nyní je možné dívat trendově. Navíc je má společnost k dispozici neustále aktuální, protože se automaticky každou noc aktualizují. Nehrozí, že se „rozbije Excel“.

2.

Plánování bez dřiny

Díky modulům BNS pro finanční výkonnost se plánování stalo mnohem štíhlejším a spolehlivějším procesem. Pracovníci controllingu se můžou místo nekonečné práce v propojování a nastavování excelů věnovat primárně tomu nejdůležitějšímu – faktické interpetaci dat, vazeb a možností, jak je ovlivnit. Tu největší dřinu za ně totiž převzal chytrý software.

3.

Analýza po ruce

Kvalitativní i kvantitativní ukazatele jsou díky jednomu zdroji dat v BNS na stejném místě. Odpadla složitá lidská práce v tabulkách Excelu. K analýze často stačí jeden jediný proklik. To je při sledování plnění strategie výhoda k nezaplacení.Zároveň nehrozí, že každé oddělení bude mít jinak zpracovaný excel s jinými daty z ERP. Zdroj dat je pro všechny stejný díky noční aktualizaci.

4.

Jednodušší práce

Jednotliví vedoucí mají díky propojení běžných částí BNS s modulem BSC rychlé informace o jednotlivých ukazatelích a nemusí se nikoho na nic ptát. Nepotřebují žádné „nachystávače“ materiálů, analýz či kopírovače textů. Vše mají na dosah ruky. Reakční doba se tak zkracuje a na případné výzvy jsme schopni reagovat dostatečně včas.

Michal Červenka

Michal Červenka

finanční ředitel

Díky BNS jsme schopni v podstatě na pár kliků získat relevantní informace ve vztahu k sortimentním změnám od našich zákazníků a o jejich dopadu do našich očekávaných hospodářských výsledků. Naše uvažování se tak mohlo změnit z běžného vyhodnocování minulosti na dívání se dopředu a ovlivňování toho, co ještě ovlivnit lze. Vzhledem k růstu, dynamice změn, provázanosti jednotlivých oblastí a tlaku na snižování cen ze strany zákazníků si dnes již bez BNS ani nedovedeme představit naše fungování.

Napište nám

Napište mi “HH”

Newsletter

Přečtěte si novinky z oblasti finančního plánování a BI zpracování dat, ale i pozvánky na zajímavé akce a webináře. Inspirativní obsah vám zašleme maximálně 4x do roka.

Newsletter

Přečtěte si novinky z oblasti finančního plánování a BI zpracování dat, ale i pozvánky na zajímavé akce a webináře. Inspirativní obsah vám zašleme maximálně 4x do roka.

© 2023 INEKON SYSTEMS s.r.o., člen skupiny ABRA Software, Jeremiášova 1422/7b, 155 00, Praha 13, Česká republika, IČO: 27252167. Informace o zpracování osobních údajů.

Chci více informací / More information