REFERENCE

Kovárna VIVA: Díky uspořádaným datům můžeme chytře plánovat

Jak to bylo

Trvalý růst společnosti včetně akvizice nových firem, zákaznického a produktového portfolia, tržeb a počtu zaměstnanců přiměly vedení společnosti k tomu, aby se vymanila z dosavadních zvyklostí. Potřebovala přehodnotit využívané postupy a metody celofiremního plánování, controllingu a řízení odchylek tak, aby byly rychlejší, jednodušší, provázané, vysoce efektivní a nanejvýš profesionální. Jen tak bylo možné ubírat se cestou strategie spolupráce se špičkovými evropskými a světovými firmami, kterou si Kovárna VIVA zvolila a po které se v současnosti stále ubírá.

Výhody

1.

Pořádek v datech

Bylo možné všechna data uspořádat tak, aby dávala za každých okolností smysl a nikde žádná nechyběla. Na data se nyní je možné dívat trendově. Navíc je má společnost k dispozici neustále aktuální, protože se automaticky každou noc aktualizují. Nehrozí, že se „rozbije Excel“.

2.

Plánování bez dřiny

Díky modulům BNS pro finanční výkonnost se plánování stalo mnohem štíhlejším a spolehlivějším procesem. Pracovníci controllingu se můžou místo nekonečné práce v propojování a nastavování excelů věnovat primárně tomu nejdůležitějšímu – faktické interpetaci dat, vazeb a možností, jak je ovlivnit. Tu největší dřinu za ně totiž převzal chytrý software.

3.

Analýza po ruce

Kvalitativní i kvantitativní ukazatele jsou díky jednomu zdroji dat v BNS na stejném místě. Odpadla složitá lidská práce v tabulkách Excelu. K analýze často stačí jeden jediný proklik. To je při sledování plnění strategie výhoda k nezaplacení.Zároveň nehrozí, že každé oddělení bude mít jinak zpracovaný excel s jinými daty z ERP. Zdroj dat je pro všechny stejný díky noční aktualizaci.

4.

Jednodušší práce

Jednotliví vedoucí mají díky propojení běžných částí BNS s modulem BSC rychlé informace o jednotlivých ukazatelích a nemusí se nikoho na nic ptát. Nepotřebují žádné „nachystávače“ materiálů, analýz či kopírovače textů. Vše mají na dosah ruky. Reakční doba se tak zkracuje a na případné výzvy jsme schopni reagovat dostatečně včas.

Michal Červenka

Michal Červenka

finanční ředitel

Díky BNS jsme schopni v podstatě na pár kliků získat relevantní informace ve vztahu k sortimentním změnám od našich zákazníků a o jejich dopadu do našich očekávaných hospodářských výsledků. Naše uvažování se tak mohlo změnit z běžného vyhodnocování minulosti na dívání se dopředu a ovlivňování toho, co ještě ovlivnit lze. Vzhledem k růstu, dynamice změn, provázanosti jednotlivých oblastí a tlaku na snižování cen ze strany zákazníků si dnes již bez BNS ani nedovedeme představit naše fungování.

Napište nám

Napište mi “HH”

Ing. Jan Hušek,
zakladatel INEKON SYSTEMS

Newsletter

Přečtěte si novinky z oblasti finančního plánování a BI zpracování dat, ale i pozvánky na zajímavé akce a webináře. Inspirativní obsah vám zašleme maximálně 4x do roka.

Newsletter

Přečtěte si novinky z oblasti finančního plánování a BI zpracování dat, ale i pozvánky na zajímavé akce a webináře. Inspirativní obsah vám zašleme maximálně 4x do roka.

© 2023 INEKON SYSTEMS, s.r.o., člen skupiny ABRA Software, Lighthouse Tower, Jankovcova 1569/2c, 170 00, Praha 7, Česká republika, IČO: 27252167. Informace o zpracování osobních údajů.

Chci více informací / More information