AKTUALITA

Home Credit: S Tableau dosáhneme na analýzy
nejrychleji a s nejmenším úsilím

Rychlé a snadno dosažitelné odpovědi na dotazy, jednoduché a intuitivní ovládání pro každého uživatele, pestrost výsledných vizualizací – navíc ve více dimenzích. To je jen několik důvodů, které rozhodly o tom, že si skupina Home Credit vybrala právě software Tableau.

Home Credit poskytuje nebankovní finanční služby v 11 zemích světa, kde obstarává téměř 30 milionů aktivních zákazníků. Jen v roce 2017 společnost uzavřela spotřebitelské úvěry na celkem 15 miliard eur. „Ve většině zemí se těšíme nejvyšší spokojenosti zákazníků na trhu, důležitý podíl na tom má i to, že v každé své činnosti využíváme moderních technologií,“ konstatuje Pavel Sůva, Senior Risk Analyst z týmu Risk Research & Development společnosti Home Credit International. „Díky obohacování dat a automatizaci procesu jsme během jednoho roku snížili průměrný čas na rozhodnutí o žádosti z 15 na 5 minut napříč všemi zeměmi, v nichž působíme.“ 

Když si přečteme tato slova, je jasné, že společnost musela hledat analytický nástroj, který by stačil jejímu rychlému tempu a extrémním požadavkům, a přitom poskytoval přehledné a flexibilní výstupy podle aktuálních potřeb uživatelů. To doposud používaná technologie neumožňovala. Tabulkový procesor sice poskytoval složité výpočty a simulace, na druhou stranu práce s velkými objemy dat v něm byla velmi komplikovaná. Se skriptovacími jazyky neuměla řada lidí pracovat, interaktivní vizualizace byly dosažitelné složitě anebo vůbec. Dosavadní BI nástroje vyžadovaly pro tvorbu nových reportů součinnost IT specialistů.

Při výběru nového analytického nástroje bylo ve hře pět různých produktů. „Tableau je nástrojem, který výborně zapadá do workflow našich analytiků. Je velmi intuitivní, jsme s ním schopni efektivně a rychle vytvářet reporty nad velkými objemy dat a výborně se hodí i pro ad-hoc analýzy a data mining jako doplněk ostatních nástrojů. Ve výběrovém řízení zvítězilo především díky konektivitě k širokému spektru zdrojů dat a strmé křivce učení při práci s ním. To potvrdili i kolegové z naší americké pobočky, kteří Tableau již nějakou dobu používali.“ říká Pavel Sůva.

notebook s BNS

Dodavatelem byla zvolena na základě předchozích dobrých zkušeností ze spolupráce s Home Credit CZ společnost INEKON SYSTEMS. „Tableau se každé firmě jednoznačně vyplatí. Zatímco odhad ceny hodiny práce jednoho analytika je 200 až 300 korun, Tableau vyjde firmu na pouhých 9 korun. Ale to není ještě všechno, analytici, kteří používají Tableau ušetří až 75 procent svého času,“ říká s odkazem na studii provedenou International Institute of IT Economisc v roce 2017 obchodní ředitel INEKON SYSTEMS Jiří Vozňák a dodává: „Získaný čas pak mohou zaměstnanci využít na interpretaci svých analýz či k zapojení do jiných firemních projektů.“ INEKON SYSTEMS je oficiálním distributorem Tableau od roku 2013. Má za sebou již více než 70 implementací tohoto softwaru.

Proč si Home Credit zvolil právě Tableau?

Napište nám

Napište mi “HH”

Newsletter

Přečtěte si novinky z oblasti finančního plánování a BI zpracování dat, ale i pozvánky na zajímavé akce a webináře. Inspirativní obsah vám zašleme maximálně 4x do roka.

Newsletter

Přečtěte si novinky z oblasti finančního plánování a BI zpracování dat, ale i pozvánky na zajímavé akce a webináře. Inspirativní obsah vám zašleme maximálně 4x do roka.

© 2023 INEKON SYSTEMS s.r.o., člen skupiny ABRA Software, Jeremiášova 1422/7b, 155 00, Praha 13, Česká republika, IČO: 27252167. Informace o zpracování osobních údajů.

Chci více informací / More information