REFERENCE

Europasta: Když má firma „řídicí mozek“, je ve všem řád a pořádek. Dokonce i v promo akcích!

Jak to bylo

Nutnou podmínkou pro úspěch v odvětví výroby a prodeje rychloobrátkového spotřebního zboží (FMCG – Fast Moving Consumer Goods) je zvládnutí řízení prodejních akcí. Není tajemstvím, že podíl prodejů v akcích v některých oborech FMCG dosahuje až 80 procent celkových prodejů. A to byl jeden z důvodů, proč po BNS sáhl i výrobce těstovin Europasta. Díky aplikacím Promotool a Promolyser může teď promo akce lépe plánovat a hodnotit jejich úspěšnost.

Výhody

1.

Kompletně a ekonomicky

Obchodník má všechny důležité informace o vývoji prodejů, cenách i dalších akcích na jednom místě. Všechny parametry (termín, slevy apod.) vyhodnocuje systém automaticky a obchodník je jen ladí do cílové podoby.

2.

Úkoly snadno a rychle

Kromě plánování a modelování promo akcí slouží Promotool i jako nástroj pro komunikaci obchodníka a správce kmenových dat. Ten si zde jednoduše „čte“ nové úkoly jako např. požadavky na zadávání či změnu v cenách u jednotlivých odběratelů.

3.

Schvalování s jistotou

Systém podporuje zadávání kritérií ekonomické efektivnosti akce. Podle nich je akce automaticky schválena nebo odmítnuta. Je-li však jednotková hrubá marže na kilogram mezi prahovými hodnotami, rozhoduje o ní obchodní ředitel.

4.

Predikce úspěšnosti

Díky aplikaci Promolyser lze z dat již uskutečněných promo akcí získat informace, které Vám umožní vyhodnotit úspěšnost predikcí obchodního týmu nebo včasnosti příprav. Vyhodnocovat lze například podle zákazníků, období, artiklů či režimů schválení.

Ing. Václav Adam

Václav Adam

finanční ředitel

Před zavedením BNS jsme neuměli promo akce plánovat, vyhodnotit ani systémově evidovat na jednom místě, kde by byly přehledně dostupné pro všechny. To byl také hlavní důvod, proč jsme se začali po nějakém nástroji, který by to umožnil, poohlížet. V hledáčku nám uvízlo několik možných řešení, a nakonec jsme se rozhodli pro Promotool, který je součástí BNS a slouží k plánování prodejních akcí.

Napište nám

Napište mi “HH”

Newsletter

Přečtěte si novinky z oblasti finančního plánování a BI zpracování dat, ale i pozvánky na zajímavé akce a webináře. Inspirativní obsah vám zašleme maximálně 4x do roka.

Newsletter

Přečtěte si novinky z oblasti finančního plánování a BI zpracování dat, ale i pozvánky na zajímavé akce a webináře. Inspirativní obsah vám zašleme maximálně 4x do roka.

© 2023 INEKON SYSTEMS s.r.o., člen skupiny ABRA Software, Jeremiášova 1422/7b, 155 00, Praha 13, Česká republika, IČO: 27252167. Informace o zpracování osobních údajů.

Chci více informací / More information