TISKOVÁ ZPRÁVA

Skupina ABRA pokračuje v akvizicích a stala se 100% vlastníkem společnosti INEKON SYSTEMS. Po koupi FLORES Software jde o další větší transakci v tomto roce.

Praha 14. listopadu 2022 – Skupina ABRA, která vznikla spojením vedoucího hráče na trhu firemních informačních systémů ABRA Software a investiční skupiny Elvaston Capital, nově získala do své skupiny společnost INEKON SYSTEMS. Ta je známá a úspěšná především v oblasti podpory firemního plánování, controllingu, reportingu a celé oblasti BI.

Skupina ABRA pokračuje v akvizicích a stala se 100% vlastníkem společnosti INEKON SYSTEMS. Po koupi FLORES Software jde o další větší transakci v tomto roce.
Jan Hušek a Jaroslav Řasa

„Chceme spojovat kvalitní firmy se silnými týmy a lídry, kteří chtějí společně zhodnotit špičková softwarová řešení a společně se úspěšně etablovat na západních trzích jako dodavatel plnohodnotných řešení. A Inekon Systems je právě jednou z nich“, říká Jaroslav Řasa, předseda představenstva ABRA Software a dodává: „Na společnosti Inekon System nás zaujalo hlavně to, jak přistupují k vývoji svého produktu. Cílem není pouze vyvinout další nástroj pro reportování, ale hlavně nabídnout vrcholovým manažerům možnost, jak propojit vize a cíle společnosti s jejím reálným fungováním a poskytnout jim nástroj, který je schopný vyhodnotit, jestli jednotlivé dílčí kroky vedou opravdu k jejich naplňování. A to je unikátní. Jsme proto rádi, že Inekon Systems vhodně doplní produktové portfolio informačních systémů ABRA a dále rozšíří naše profesionální služby v této oblasti.“ Obě společnosti navíc sdílí stejné hodnoty, vyvíjí doplňující se produkty a spojení tak nabízí možnost navzájem se obohatit v mnoha oblastech od technologií a produktů až po obchodní procesy a lidské zdroje.

„Vizí INEKON SYSTEMS bylo a je pomáhat firmám v navigaci k vynikajícím výsledkům s pomocí lepšího plánování, efektivnějšího controllingu a pokročilých analýz. Každý náš zákazník je vedoucí společností ve svém oboru a my jsme velmi hrdí na výsledky, jakých i s pomocí naší podpory dosahuje. Řešení Business Navigation System vzniklo právě z podstaty této spolupráce, kdy každý náš konzultant a vývojář doslova vtiskl část sebe do výsledného produktu, společně se stovkami uživatelů na straně našich zákazníků. Proto působí BNS tak osobně a my často při první prezentaci slýcháme, že je naše řešení přesně to, co firmy potřebují nebo již dělají, ale v lepší a přehlednější formě,“ říká Jan Hušek, výkonný ředitel a jednatel INEKON SYSTEMS a dodává: „Jsem přesvědčen, že v rámci skupiny ABRA se silným vlastníkem v zádech budeme moci naše produkty dále společně rozvíjet ke spokojenosti všech zákazníků. Jsem šťastný, že jsme ve skupině ABRA našli partnera, se kterým sdílíme společné hodnoty i cíle a těšíme se na naše budoucí úspěchy.“

Jaroslav Řasa k tomu na závěr dodává: „I nadále vyhledáváme další úspěšné firmy, které spojuje zájem expanze českých IT produktů na západ. Společnou energií a strategií můžeme na těchto trzích opravdu uspět.“

O společnosti ABRA  Software a.s.:
ABRA vyvíjí špičkové moderní informační systémy pro firmy všech velikostí a zaměření. Mezi významné zákazníky patří Průša Research, ESET, Hama, Liftago, KB-Blok, Petrof, Dobrý Anděl, Yves Rocher, Gutta, Saint Gobain, Knihy Dobrovský, Twisto a další. Má zastoupení na Slovensku a ve Švýcarsku. Více informací naleznete na www.abra.eu

O společnosti INEKON SYSTEMS s.r.o.:
INEKON SYSTEMS je nositelem metodického konceptu Business Navigation a vyvíjí produkt BNS, který využívají zákazníci jako např. Agro CS, Budějovický Budvar, ČEPRO, Česká zbrojovka, CS Cargo, DEK, Druchema, ESA Logistika, Komterm, Kovárna VIVA, LINET, MADETA, MALL.CZ, MEOPTA, MONDI, MP Krásno, STÁTNÍ TISKÁRNA CENIN, SHP Harmanec a další. V rámci datové vizualizace s podporou TABLEAU a Power BI pečujeme o firmy jako např. Zetor, Komerční banka, Home Credit, Hello bank!, Banka CREDITAS, CRIF a další. Více informací naleznete na www.bnavig.cz

Kontakt pro média:
Monika Vondráková, Brand Director ABRA Software, monika.vondrakova@abra.eu, tel: 603 803 390.

Napište nám

Napište mi “HH”

Newsletter

Přečtěte si novinky z oblasti finančního plánování a BI zpracování dat, ale i pozvánky na zajímavé akce a webináře. Inspirativní obsah vám zašleme maximálně 4x do roka.

Newsletter

Přečtěte si novinky z oblasti finančního plánování a BI zpracování dat, ale i pozvánky na zajímavé akce a webináře. Inspirativní obsah vám zašleme maximálně 4x do roka.

© 2023 INEKON SYSTEMS s.r.o., člen skupiny ABRA Software, Jeremiášova 1422/7b, 155 00, Praha 13, Česká republika, IČO: 27252167. Informace o zpracování osobních údajů.

Chci více informací / More information