REFERENCE

PENAM: S BNS máme na každou otázku rychlou odpověď a s ní i větší jistotu, že rozhodnutí v dané situaci budou ta nejlepší.

Jak to bylo

Na počátku stála potřeba najít otevřený manažerský informační systém, který bude možné vlastními silami, či společně s dodavatelem, rozvíjet ve všech oblastech podnikového reportingu. Vzhledem k přehlednému webovému rozhraní, moderní grafice a možnosti detailnějších analýz ve známém excelovém prostředí padl výběr na BNS. Pro manažerskou podporu řízení jej v současnosti používají kromě společnosti PENAM i mateřská společnost Agrofert, United Bakeries, Synthesia, Lovochemie, Preol, Duslo, Primagra, ZZN Polabí a Navos.

Výhody

1.

Sdílení
zkušeností

Nalezení správného počtu reportů a KPI ukazatelů a sjednocení vykazování jednoho KPI pro různé reporty stojí na totožných principech v oblasti chemie i např. pekařiny. Systémy kalkulací a pohled na ekonomiku výrobku jsou podobné a BNS čerpá z vlastních zkušeností.

2.

Do hloubky
disciplíny

Není nic příjemnějšího, než když na poradě vedení zazní dotaz na prodej třeba makových buchtiček a vy ve dvou minutách odprezentujete jejich prodeje, ziskovost a trendy za poslední období. BNS umožňuje sledovat všechny výrobky, partnery, značky do hlubokého detailu.

3.

Analýzy
vždy včas

Reálné KPI ukazatele po měsíční uzávěrce jsou na stole managementu tak rychle, že controllerům zbývá spousta času na odchylkové analýzy a zjištění toho, co se ve firmě v předchozím období stalo ve srovnání s plánem. A to ve všech potřebných detailech.

4.

Nezávislost
na expertech

V BNS 4.0 lze jednoduše a vlastními silami vytvářet přehledné webové dashboardy. A nejen to. Controlleři mohou upravovat systém podle aktuálních potřeb bez závislosti na externí spolupráci s dodavatelem MIS.

Jan Stoklasa

Jan Stoklasa

člen představenstva PENAM a finanční ředitel Lovochemie

V BNS máme efektivní rychlý nástroj, který pomáhá v každodenní činnosti pro manažerské rozhodování a řízení společnosti. Oceňujeme zejména jeho vizualizační schopnosti, které zjednodušují orientaci ve velkém počtu zákazníků a výrobků. V neposlední řadě usnadňuje práci controllerům a dostupné reporty získáváme výrazně dříve než před implementací.

Napište nám

Napište mi “HH”

Newsletter

Přečtěte si novinky z oblasti finančního plánování a BI zpracování dat, ale i pozvánky na zajímavé akce a webináře. Inspirativní obsah vám zašleme maximálně 4x do roka.

Newsletter

Přečtěte si novinky z oblasti finančního plánování a BI zpracování dat, ale i pozvánky na zajímavé akce a webináře. Inspirativní obsah vám zašleme maximálně 4x do roka.

© 2023 INEKON SYSTEMS s.r.o., člen skupiny ABRA Software, Jeremiášova 1422/7b, 155 00, Praha 13, Česká republika, IČO: 27252167. Informace o zpracování osobních údajů.

Chci více informací / More information