REFERENCE

MP Krásno: Zrychlili jsme celý proces od objednávky až k expedici. Každý večer můžeme mít prázdné sklady!

Jak to bylo

Masný průmysl má spoustu specifik. Mezi ty nejdůležitější patří nutnost co nejkratší doby mezi objednávkou a expedicí, která je však ve značných objemech. Pro představu: Masný průmysl Krásno denně expeduje produkci o celkové hmotnosti zhruba 100 tun rozprostřených až do 2000 objednávek. Business ještě ztěžuje velká konkurence a extrémně nízké marže.

Všechno tedy začalo potřebou mít skvělý nástroj pro podporu ročního taktického, ale i operativního plánování. BNS splnil všechna vysoká očekávání. S jeho pomocí lze realizovat plánovací proces a forecasty až na úplný detail zákazníka či produktu. Umí také výborně spolupracovat s dalšími nástroji, které jsou ve firmě používány k podpoře plánovacího procesu – se systémem Prewit, který slouží k predikcím prodejů, a šablonami Witness, jež zajišťují pokročilé plánování výrobních kapacit. Všechny tři systémové prostředky jsou navíc úzce provázány s ERP systémem (SAP).

Výhody

1.

Aktuální přehled

BNS zajišťuje přesné plánování v potřebných strukturách a online vyhodnocování skutečných prodejů má velký přínos v nárůstu vytvořeného krycího příspěvku s dopadem na hospodářský výsledek.

2.

Rychlejší obchod

Doba mezi objednávkou a dodávkou činí často jen 2 hodiny. To umožňuje mít jen malé zásoby vstupních surovin. Ráno přijdou a večer jsou sklady prázdné. Zásoba hotových výrobků je maximálně na 48 hodin.

3.

Přesnost v plánování

Plánování výroby ve spojení s predikcemi ze systému Prewit a vyhodnocování v BNS zvyšuje přesnost výrobního plánování a využití výrobních kapacit. To vše má jednoznačně pozitivní dopady do ekonomiky firmy.

4.

Motivace obchodníků

Řízení obchodních zástupců umožňuje automaticky generovat jejich plány prodeje a následně vyhodnocovat výsledek. To přináší vyšší prodeje v segmentu obsluhovaném obchodními zástupci a kontrolu efektivity jejich nákladů.

Ing. Pavel Thom

Ing. Pavel Thom

vedoucí controllingu

Zavedení BNS v MP Krásno znamenalo velký posun kupředu, a to hned v několika oblastech – v oblasti plánování a vyhodnocování prodeje, v oblasti řízení obchodních zástupců, v oblasti plánování výroby a v připravovaném vyhodnocení dopravy. Souhrnně lze říci, že BNS přispěl k lepšímu výkonu firmy. Do budoucna chceme posílit funkcionalitu BNS při vyhodnocování odchylek plánu a skutečnosti. Připravujeme nasazení dashboardů pro top management a majitele. Naší konečnou ambicí je plná automatizace procesů plánování v MP Krásno!

Napište nám

Napište mi “HH”

Newsletter

Přečtěte si novinky z oblasti finančního plánování a BI zpracování dat, ale i pozvánky na zajímavé akce a webináře. Inspirativní obsah vám zašleme maximálně 4x do roka.

Newsletter

Přečtěte si novinky z oblasti finančního plánování a BI zpracování dat, ale i pozvánky na zajímavé akce a webináře. Inspirativní obsah vám zašleme maximálně 4x do roka.

© 2023 INEKON SYSTEMS s.r.o., člen skupiny ABRA Software, Jeremiášova 1422/7b, 155 00, Praha 13, Česká republika, IČO: 27252167. Informace o zpracování osobních údajů.

Chci více informací / More information