MODULY

Nákup, Zásoby a Dodavatelé

Moduly se vzájemně doplňují a fungují jako dokonalá stavebnice.

Mějte přehled o tom, co potřebuje vaše firma!

Modul BNS Nákup informuje o potřebě klíčových vstupů pro váš podnik, které vyplývají z ročních plánů nebo forecastů. Díky modulu Dodavatelé budete vědět, kteří dodavatelé vám s podnikovým zásobováním nejlépe pomohou a modul Zásoby vás bude informovat nejen o aktuálním stavu těchto zdrojů, ale i stavu hotových výrobků na skladě.

Perfektní přehled o tom, co máte, co je třeba nakoupit, od koho a kdy přinese rychlejší a správnější rozhodování. To je důležité v každé době. Moduly Nákup, Zásoby a Dodavatelé jsou aktivně využívány v řadě společností, a to nejen ve vazbě na moduly Prodejní výkonnost, Variabilní náklady nebo Výroba.

Moduly Nákup, Zásoby a Dodavatelé přináší:

  • Stále aktuální plán nákupu díky propojení s ostatními moduly BNS (např. Prodejní výkonnost, Variabilní náklady nebo Výroba) 
  • Snadné a okamžité zhodnocení jednotlivě nakupovaných či vyrobené položek, nebo rovnou celé skupiny výrobků podle skutečných stavů a vývoje zásob.
  • Neustálý přehled o ukazatelích, jako jsou množství, cena, kurz. Záleží jen na vás, jestli zvolíte pohled po strategických skupinách nebo po jednotlivých položkách materiálu.
  • Jednoduché promítnutí plánu nákupu do manažerských a statutárních výkazů.
  • Ohodnocení bonity dodavatelů a tím možnost se rozhodnout, na koho se při nákupu strategických surovin a komponent spolehnout.

Nákup, Zásoby a Dodavatelé zkvalitňují plánovací a analytické procesy. 

Mějte absolutní přehled ve dne v noci.

Dashboard BNS na notebooku a tabletu

Modul Nákup usnadní sestavení ročního plánu, výhledů a analýz nákupu materiálů, zboží, energií a řady dalších položek. Přesně podle toho jak je budete potřebovat pro svá rozhodnutí. Dokáže to v různých měnách, po dodavatelích, v jednotlivých měsících a také třeba po nákupčích. Navíc ve finančním i naturálním vyjádření. Můžete provádět analýzu v časových řadách nákladů, nakupovaného množství i nákupních cen. Všechny výsledky vždy přehledně graficky zobrazíte. Zaměřit se můžete na konkrétní položky, jejich skupiny nebo dodavatele.

Modul Zásoby slouží k hodnocení toho, co už máte. Jasně ukáže skutečný stav a vývoj zásob v časových řadách, podle změn stavu a doby obratu zásob. Analýzu si můžete nastavit pro jednotlivé sklady nebo pro všechny najednou a promítat si je ve finančním i množstevním vyjádření. Modul Zásoby slouží výhradně pro sledování skutečnosti.

Modul Dodavatelé vám pomůže s výběrem kvalitních dodavatelů. V BNS budete mít možnost průběžně sledovat spolehlivost dodavatelů, např. v kvalitě dodávek, jejich včasnosti nebo ceně a vybrat si tak ty nejlepší partnery pro vaše plány. 

Napište nám

Napište mi “HH”

Newsletter

Přečtěte si novinky z oblasti finančního plánování a BI zpracování dat, ale i pozvánky na zajímavé akce a webináře. Inspirativní obsah vám zašleme maximálně 4x do roka.

Newsletter

Přečtěte si novinky z oblasti finančního plánování a BI zpracování dat, ale i pozvánky na zajímavé akce a webináře. Inspirativní obsah vám zašleme maximálně 4x do roka.

© 2023 INEKON SYSTEMS s.r.o., člen skupiny ABRA Software, Jeremiášova 1422/7b, 155 00, Praha 13, Česká republika, IČO: 27252167. Informace o zpracování osobních údajů.

Chci více informací / More information